پـرسـش های مـتـداول (FAQ)

چطور کد گیفت کارت خود را دریافت کنم؟

در صورتی که به صورت اینترنتی از آل کی خرید کردید, پس از پرداخت نهایی کد گیفت کارت خود را به صورت آنی دریافت میکنید. درصورتی که کد گیفت کارت به صورت آنی برای شما نمایش داده نشد، طی مدت زمان کمتر از ۶۰ دقیقه کد گیفت کارت را در مسیر > پنل کاربری > سفارش ها > کلیک بر روی شماره سفارش مورد نظر > یادداشت سفارش دریافت خواهید کرد.
*در صورت نیاز به پشتیبانی از صفحه تماس با ما به پشتیبانی آنلاین پیام دهید.

در صورتی که کارت های فیزیکی آل کی را تهیه نموده باشید در پشت کارت شما کدی درج شده است. این کد تاریخ انقضا ندارد و در موقع مورد نیاز توسط کسی که دارنده کارت باشد قابل استفاده است. برای استفاده از این کارت به قسمت دریافت کد رفته و مشخصات را وارد کرده و دریافت گیفت کارت را بزنید. پس از ثبت گیفت کارت پیامک حاوی کد گیفت کارت به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. این فرآیند سیستمی است و نهایتا ممکن است تا مدت زمان ۶۰ دقیقه زمان ببرد. در صورتی که پس از این زمان موفق به دریافت کد نشدید (به دلیل محدودیت های پنل های اس ام اس گاها پیامک ها به دست مشتریان نمیرسد) مجدد به صفحه ثبت کد رفته و مراحل را طی کنید. کد شما در پایین صفحه نمایش داده میشود.

آیا آل کی در دیجی کالا فروشگاه رسمی دارد؟

بله. آل کی با اسم “دنیای کد” و نشان فروشنده برگزیده در دیجی کالا فروشگاه دارد و هیچ فروشنده دیگری در این وبسایت حق فروش کارت های آل کی را ندارد. اطلاعات بیشتر در مورد همکاری با دیجی کالا

کد را فعال کردم اما بعد از مدت نوشته شده گیفت کارت به دستم نرسیده است!؟

اگر در مدت زمان نوشته شده پیامک گیفت کارت به دست شما نرسیده و در پایین صفحه هم کد گیفت کارت برایتان نمایش داده نشده است, از طریق این لینک درخواست پشتیبانی کنید و یا از طریق شماره واتساپ آل کی به اپراتور آنلاین پیام دهید.

آیا ممکن است کدی اصل نباشد؟

هر کدی که بعد از وارد شدن در سایت یا نرم افزاری اقدام به شارژ آن کند اصل میباشد و اساسا این سوال که کدی جعلی یا هک شده است بی معنی است. اما نکته ای که حایز اهمیت است این موضوع میباشد که منابع لایسنس ها به دو دسته تقسیم میشوند.

دسته اول :

کد ها مستقیما از خود فروشنده اصلی آن لایسنس یا مراکز فروش معتبری مثل والمارت خریداری شوند.
در این حالت به هیچ عنوان امکان ایجاد مشکل برای خود گیفت کارت و اکانتی که گیفت کارت را روی آن استفاده میکنید وجود ندارد.

دسته دوم : 

کد ها از واسطه ها خریداری شوند.
در این موارد امکان دارد که شخص واسط کد را از یکی از شیوه های غیر قانونی مثل هک کردن یا دزدی کارت های بانکی خارجی تهیه کرده باشد که در این صورت امکان فعال نشدن کد و یا ریووک شدن (کم شدن مبلغ از حساب و بن شدن اکانت) هست.

*کلیه گیفت کارت های آل کی از طریق توزیع کننده ها و فروشنده های معتبر در دنیا خریداری شده و ضمانت کامل را داراست.

اسکن بودن کارت مهم است؟‌

اساسا اسکن بودن یک کارت برای اطمینان خریدار در صورت نیاز برای پیگیری بعدی میباشد. متاسفانه در ایران اغلب سایت ها با استفاده از یک عکس و قرار دادن کد ها روی آن و یا با استفاده از نرم افزار این عکس ها را تولید میکنند و در حقیقت اسکن داده شده به شما واقعی نیست. استناد به اسکن بودن کارت ها دلیلی بر صحت آن ها نیست.

آیا کارت ها تاریخ مصرف دارند؟

تمامی کدهای گیفت کارت فورخته شده در فروشگاه آل کی رسمی و تهیه شده از منابع فروش معتبر و قانونی است. بنابراین هیچ کدام از محصولات تاریخ انقضا ندارند. با این حال به دلایل مختلفی امکان سو استفاده از کد شما وجود دارد بنابراین تنها به درخواست هایی در پشتیبانی پاسخ داده میشود که تا قبل از ۲۴ ساعت از زمان خرید محصول توسط مشتری توسط مشتری ثبت شده باشند.

کد گیفت کارت را وارد کردم ولی مورد قبول نیست

ابتدا از طریق آموزش های موجود در سایت از نحوه صحیح وارد کردن کد اطمینان حاصل کنید(بسیاری از سایت ها با آی پی ایران امکان فعال سازی کد ها را ندارند). سپس در صورت عدم موفقیت و پابرجا بودن مشکل از طریق این لینک درخواست پشتیبانی نمایید.

امتیازات بدست آمده در آل کی چه استفاده ای دارد؟

در ورژن جدید سایت تمامی اعضا در ازای خرید محصولات و موارد دیگر(نظر تایید شده و …) امتیاز جمع میکنند. این امتیاز از حساب من قابل مشاهده است. برای اطلاعات کامل تر صفحه امتیازات خرید را مشاهده کنید.
همانطور که در تصویر مشاهده میکنید :‌

حال شما میتوانید این امتیازات را در صفحه تسویه حساب در سفارش خود اعمال نموده و تخفیف بگیرید.

فروشگاه گیفت کارت آل کی