۱۴۰۱-۰۹-۰۲ گیفت کارت چیست؟ کجا کاربرد دارد؟ آیا امکان استفاده از آن در ایران وجود دارد؟ همه چیز درباره گیفت کارت ها به صورت گام به گام در این مقاله | آل کی از 1393

گیفت کارت چیست؟ همه چیز درباره گیفت کارت ها

گیفت کارت (Gift Card) یا کارت هدیه به طور سنتی به کارت هایی گفته میشد که در مراسم ها و روزهای خاص هدیه داده میشد. گیفت کارت ها در ابتدا به صورت فیزیکی و معمولا با تصویری زیبا از یک منظره یا صحنه عرضه میشدند. امروزه گیفت کارت ها بیشتر محصولات مجازی هستند. گیفت کارت ها میتوانند بدون مبلغ (کارت پستال) یا دارای موجودی باشند (گیفت کارت های ارزی). هر گیفت کارت ارزی دارای یک کد است که با افشای آن؛ دارنده میتواند از موجودی کارت خود استفاده کنند. گیفت کارت های مجازی همانند کد های شارژ موبایل دارای یک کد هستند. این کدها میتوانند تماما از عدد تشکیل شده باشند (همانند گیفت کارت ریزر. مثلا: ۹۸۷۴۳۵۳۴۵) و یا حروف (مثل: GPVSRHJNV) و یا از عدد و حروف تشکیل شده باشد (همانند گیفت کارت پلی استیشن، ایکس باکس، آیتونز. مثلا: ۵KF7-88GG-O9I8G).

گیفت کارت های دیجیتالی به صورت ارسال با ایمیل یا نمایش بعد از خرید به مشتریان عرضه میشود. پروسه ی تحویل گیفت کارت میتواند آنی باشد و یا در مواردی مدت زمانی برای تحویل ان انتظار بکشید. استفاده از گیفت کارت ها چندان پیچیده نیست و آموزش استفاده از تمامی گیفت کارت ها (پلی استیشن، ایکس باکس، آیتونز، گوگل پلی، روبلاکس) در آل کی وجود دارد. بعد از وارد کردن کد گیفت کارت در اکانت شخصی خود، مبلغ ارزی گیفت کارت خریداری شده به حساب شما اضافه میشود و شما با استفاده از آن میتوانید تقریبا از تمامی امکانات کنسول بازی، موبایل و یا وبسایت های مورد نظر استفاده کنید.

گیفت کارت چیست؟ کجا کاربرد دارد؟ آیا امکان استفاده از آن در ایران وجود دارد؟ همه چیز درباره گیفت کارت ها به صورت گام به گام در این مقاله | آل کی از 1393
گیفت کارت به مرور از حالت فیزیکی به فرمت دیجیتال تغییر پیدا کرده است

آیا گیفت کارت ها شما را از استفاده از کارت های بانکی بی نیاز میکند؟

تقریبا بله. اکثر وبسایت ها و سرویس ها از شما تنها یکی از این روش های پرداخت را میخواهد اما در مواردی مثال نقض وجود دارد. شاید ۱% خرید های شما در پلی استیشن، ایکس باکس و سایر سرویس ها نیاز به کارت بانکی داشته باشد. نیاز به کارت بانکی معمولا در مواردی است که خرید شما به صورت دوره ای باشد و نیاز به کسر مبلغ از کارت بانکی در صورت عدم موجودی کافی روی حساب کاربری شما باشد. در صورت نیاز به کارت بانکی مجازی و معتبر میتوانید این محصول را آل کی تهیه کنید.

آیا گیفت کارت تاریخ انقضا دارد؟

گیفت کارت ها در شکل عرضه میشود.

۱- گیفت کارت های مدت دار (مثل پلی استیشن پلاس، اسپاتیفای و یا التیمیت گیم پس ایکس باکس ) که بعد از وارد شدن در اکانت شما بلافاصله دوره مصرف آن ها شروع شده و با تمام شدن زمان اعتبار ان ها تمام میشود (مثلا یک گیفت کارت با عنوان ۱ ماهه بعد از وارد شدن به اکانت شما به مدت ۳۰ روز ان قابلیت را در اکانت شما باز میکند)

۲- گیفت کارت های بدون زمان مصرف (مثل گیفت کارت پلی استیشن استور، گیفت کارت اپل آیتونز، گیفت کارت ایکس باکس و …) بعد از وارد شدن به حساب کاربری شما منقضی نمیشود و تا روزی که آن را کاملا مصرف نکنید در حساب شما ماندگاری دارد. اغلب گیفت کارت های ارزی به این شکل هستند و زمانی برای مصرف در آن ها وجود ندارد (توضیحات هر محصول به جزییات در این باره توضیح داده است). 

*دقت کنید گیفت کارت ها بعد از خرید و نمایش برای شما در معرض افشا شدن است بنابراین توصیه میکنیم که همراه گیفت کارت های خریداری شده را بلافاصله بعد از خرید در اکانت خود وارد کنید تا در امنیت کامل باشند.

آیا گیفت کارت ها قابل استفاده در کشور ایران هستند؟

بله. تقریبا تمامی گیفت کارت ها با آموزش های داده شده و اغلب تنها با تغییر آی پی قابل استفاده حتی در کشور ایران هستند. گیفت کارت گوگل پلی به دلیل سخت گیری های اعمال شده از سمت خود گوگل به شدت محدود شده و به ندرت در ایران قابل استفاده شدن است.

آیا گیفت کارت ها برای هدیه دادن مناسب هستند؟

بله. همان طور که از اسمشان مشخص است، گیفت کارت های همواره از بهترین گزینه ها برای هدیه دادن هستند. گیفت کارت ها در مبالغ متنوع قابل خریداری هستند بنابراین انتخاب برای شما راحت تر شده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه گیفت کارت آل کی