۱۴۰۱-۰۶-۲۳ تفاوت گیفت کارت قانونی و غیر قانونی و هکی

تفاوت گیفت کارت قانونی و غیر قانونی (هکی) چیست؟

گیفت کارت ها یکی از ساده ترین راه حل ها برای مشکلات پرداخت در کشورهایی مثل ایران است. با این حال یکی از بزرگترین نگرانی ها در مودر ان ها قانونی نبودن و یا بدتر از آن هکی بودن کارت هاست

در این مقاله تفاوت گیفت کارت قانونی و غیر قانونی (هکی) را بررسی میکنیم

برای درک کامل این موضوع ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که ایران یک کشور تحریم شده از سوی قدرت های بزرگ جهانی است و بخش اصلی این تحریم ها به شبکه ی بانکی و مالی مرتبط است. به این معنی که شهروندان ایرانی از دسترسی به سیستم بانکی بین المللی برای خرید محروم هستند و از سوی دیگر معامله به دلار آمریکا برای ایرانی ها تحریم شده است. برای همین منظور خرید گیفت کارت و تامین آن برای شهروندان ایران در اکثر مواقع نمیتواند به صورت مستقیم و با هویت های واقعی و به صورت شرکتی و رسمی انجام شود.

برای تامین این محصولات و عرضه به مشتریان راه های مختلفی پیش روی تامین کنندگان است که تقریبا اکثر آنها با واسطه (برای دور زدن هویت) انجام میشود. همین قرار گرفتن واسطه یعنی امکان به وجود آمدن چندین مشکل در این فرآیند. اولین مشکل قرار گرفتن واسطه ها امکان سو استفاده از کد گیفت کارت ها از سمت تامین کننده هاست. به این معنی که تامین کننده بعد از فروش گیفت کارت آن ها را استفاده و یا شارژ بک (charge back) کند. دومین مشکل که به مراتب از مورد اول خطرناک تر است تامین شدن منابع خرید تامین کننده از منابع مالی دزدی و یا نامشخص باشد که در این حالت امکان بن شدن، لیمیت شدن و … برای دستگاه و اکانت مصرف کننده بسیار بالاست. در این حالت تامین کننده با پیشنهاد قیمتی وسوسه کننده به سایت ها اقدام به تامین گیفت کارت میکند و معمولا بعد از چند ماه همکاری و بعد از قطع ارتباط، صاحبین اصلی پول (که با کارت های بانکی انها به صورت دزدی خرید انجام شده) اقدام به شکایت کرده و بعد از پیگیری ها تمام خرید های انجام شده با ان کارت ها از جمله گیفت کارت های عرضه شده شارژ بک شده و اکانت و دستگاه مصرف کننده رد فلگ میشود.

بنابراین گیفت کارت قانونی آن دسته از محصولات گیفت کارت هستند که یا به صورت فیزیکی (عدم نمایش کد جز به مصرف کننده) و یا به صورت دیجیتال اما مستقیما از تامین کننده رسمی برند و با منابع مالی مشخص و بدون مشکل تامین شده باشد و گیفت کارت غیر قانونی و یا گیفت کارت هکی آن دسته از محصولات گیفت کارت را شامل میشود که منابع مالی خریدار و هویت تامین کننده ها در آن معلوم نیست و همیشه با خطر استفاده همراه خواهند بود. دقت کنید که این موارد هیچ ارتباطی با داشتن نماد اعتماد، درگاه بانکی و سابقه فروشگاه ها ندارد و کاملا مرتبط با منبع (سورس) تامین گیفت کارت هاست که خریداران به طور کلی از آن بی خبر هستند.

فروشگاه گیفت کارت آل کی با بیشتر از ۸ سال سابقه حرفه ای در زمینه تامین گیفت کارت به تمامی مصرف کنندگان اطمینان میدهد که با وجود سختی های بسیار در زمینه تامین دسته اول محصول گیفت کارت، تمامی محصولات خود را بدون واسطه و مستقیما از سمت تامین کننده های رسمی و بسیار معتبر خارجی انجام داده و در مسیر تامین کارت ها، کوچکترین امکان لو رفتن کد ها وجود نداشته و نخواهد داشت. تقریبا تمامی کد های وبسایت آل کی به صورت آن تاچ (دست نخورده: untouch) تهیه و توضیع میشوند به این معنی که غیر از آل کی و خریدار هیچ شخص ثالثی کد های گیفت کارت را رویت نکرده و در بهترین حالت ممکن برای فروش هستند. بدیهی است که خطر شارژ بک و یا رد فلگ شدن به هیچ عنوان مشتریان ما را تهدید نمیکند. البته این نکته که استفاده از سرویس های خارجی در ایران همیشه با خطر لاک شدن، لیمیت و حتی بسته شدن به دلیل استفاده سرویس از درون ایران روبرو است از توان ما خارج است و موارد مرتبط با استفاده به عنوان مشتری ایرانی از موارد از پیش قبول شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه گیفت کارت آل کی